Wspaniała, słoneczna pogoda była cichym sprzymierzeńcem podczas "Jarmarku Aktywności Lokalnej", który odbył się 15 sierpnia przy okazji VI Dożynek Gminno – Parafialnych na dziedzińcu przy Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie.

O kolorową dekorację stoisk, smakowite potrawy i napoje zadbały panie ze stowarzyszeń i KGW, związanych z projektem ,,Sieć Wsparcia Partycypacji Kobiet na Terenach Wiejskich”.Celem jarmarku była prezentacja dorobku kół i stowarzyszeń z terenu powiatu ostrowskiego. Na odwiedzających czekały liczne atrakcje: broszury i banery informujące o projekcie, wystawa rękodzieła oraz konkurs wiedzy na temat: ekologii, partycypacji i żywienia. Ponadto spotkanie posłużyło też do promocji zdrowych i smacznych potrwa regionalnych. Prym wiodły pasztety z cukinii i selera oraz ekologiczne kurczaki i kaczki, pochodzące z gospodarstwa ekologicznego jednej z uczestniczek projektu.

Pełen emocji dzień zakończył się wręczeniem nagród konkursowych, które przyznano w dwóch grupach wiekowych: dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Wyłonieni w konkursie zwycięzcy, odebrali nagrody z rąk prezesa Społecznego Instytutu Ekologicznego – Tomasza Włoszczowskiego oraz Eksperta Projektu – Sonii Priwieziencew. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

biuro@sie.org.pl

2018 | Społeczny Instytut Ekologiczny
Społeczny Instytut Ekologiczny

ul. Czeladnicza 17/1
04-743 Warszawa, Polska