Przydatne linki:
Strona główna Publikacje
Społeczny Instytut Ekologiczny - Publikacje

BIULETYN NIECODZIENNY spraw ekologicznych.

Wznawiamy publikację „Biuletynu Niecodziennego” w formie elektronicznej.
Zapraszamy do lektury. Będą tematy związane z ekologią globalną, ale też z ekologią na co dzień. Jako pierwszy publikujemy artykuł Ewy Sieniarskiej o tym, co robimy z elektro-odpadami ››

Nowe broszury w ramach projektu "Wzorcowa sieć ekoturystyczna Między Bugiem a Narwią"

W ramach projektu "Wzorcowa sieć ekoturystyczna Między Bugiem a Narwią" ukazały się 2 broszury: "Ekoturysta między Bugiem a Narwią" - przewodnik dla turystów po trasie ekoturystycznej powstałej w wyniku realizacji projektu oraz "Lokalny sytetm certyfkacji ekoturystycznej - przewodnik dla przedsiębiorców turystyki wiejskiej". Obie pozycje dostępne są (bezpłatnie) w biurze SIE, zamówienia e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Nowe poradniki w ramach projektu „Między Bugiem a Narwią”.

Przypominamy że w ramach projektu „Między Bugiem a Narwią. Partnerstwo na rzecz efektywności ekologicznej” ukazały się 2 nowe poradniki :
- w pionie rolnictwo ekoturystyka: „Ekologiczny Dom Agroturystyczny”. Poradnik zawiera mnóstwo informacji dotyczących przekształcenia swojej działalności i gospodarstwa w bardziej przyjazne środowisku, z korzyścią dla przyrody i dla portfela, począwszy od codziennych działań poprzez zastosowanie energii odnawialnych i nastawienie na ekoturystykę (energia odnawialna, budownictwo pasywne, oczyszczalnie przydomowe, żywienie, tradycyjny ogródek, estetyka wnętrz, marketing itp.)
- w pionie przetwórstwo: „Bęcały, fafernuchy i szare kluski. Dziedzictwo kulinarne między Bugiem a Narwią”. Poradnik prezentuje najciekawsze przykłady specjałów i przetwórstwa lokalnego z terenu projektu, sylwetki wytwórców i przepisy.
Poradniki dostępne są bezpłatnie w biurze SIE. Na życzenie możliwa jest wysyłka pocztą (zamówienia - e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Mapa dla ekoturystów.

SIE opublikowało dla terenu projektu „Między Bugiem a Narwią” MAPĘ DLA EKOTURYSTÓW: Bogactwo przyrodnicze, kulturowe i kulinarne. Legendy, tradycje i miejsca pamięci historycznej. Trasy pieszych i rowerowych wędrówek. Gościnne domy agroturystyczne. Odpoczynek i przygoda dla każdego ekoturysty!

Mapa prezentuje 15 gmin uczestniczących w projekcie „Między Bugiem a Narwią – partnerstwo na rzecz efektywności ekologicznej”. Znajdują się na niej informacje o rezerwatach, przyrodniczych ciekawostkach i historycznych miejscach, adresy gospodarstw agroturystycznych, lokalnych twórcach oraz daty lokalnych wydarzeń i imprez. Znacząca część obszaru gmin położona jest w obrębie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, obejmuje Puszczę Białą oraz obszary sieci Natura 2000.

Mapa dostępna jest (bezpłatnie) w siedzibie SIE oraz w urzędach gmin uczestniczących w projekcie. Uwaga! Nakład wyczerpany.

Widok na meandry Bugu

 

Poradniki opublikowane w ramach projektu „Między Bugiem a Narwią”.

Przypominamy w że ramach projektu „Między Bugiem a Narwią” ukazały się 3 poradniki:
- w pionie rolnictwo ekologiczne: „Ochrona bioróżnorodności poprzez rolnictwo ekologiczne.”
- w pionie przetwórstwo: „Produkty lokalne i tradycyjne. Poradnik dla producentów.”
- w pionie ekoturystyka: „Zrównoważony cel podróży - czyli ekoturystyka w gminie. Poradnik dla samorządów.”
Zawartość poradników opisana jest na stronach projektu ››.
Poradniki są dostępne bezpłatnie w biurze SIE. Na życzenie możliwa jest wysyłka pocztą.

Well afore everyone know that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In distinct on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE